Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice smatramo da se slažete s tim.
Predstavljamo ti redizajniranu BABÉ Stop AKN liniju, stvorenu prema najnovijim dermatološkim smjernicama. Nova linija je posebna po tome jer je prisutnost alkohola i alergena u formulacijama smanjena, a dodani su prebiotici i postbiotici koji održavaju kožnu barijeru zdravom.
Ova linija osmišljena je za masnu i aknama sklonu kožu, pružajući učinkovitu, a istovremeno nježnu njegu bez isušivanja i iritacija.
Cijela linija sadrži tri ključna aktivna sastojka – salicilnu kiselinu i jantarnu kiselinu koje odčepljuju pore te doprinose bržoj obnovi stanica te azeloglicin koji ima antimikrobni učinak te regulira produkciju sebuma. Uz ova tri aktivna sastojka cijela BABE AKN redizajnirana linija sadrži i PRE – POSTBIOTIK – koji održavaju zdravu kožnu barijeru, hijaluronsku kiselinu koja je zadužena za hidrataciju i pantenol koji umiruje kožnu barijeru.
Što donosi nova Stop AKN linija?
BABE AKN GEL ZA UMIVANJE – ČISTI, BALANSIRA I UMIRUJE
Nježno uklanja nečistoće bez iritacije
Regulira lučenje sebuma i smanjuje upale
Štiti mikrobiom kože i pruža osjećaj svježine bez alkohola
Sindet formula. Dostupan u pakiranju od 200 ml i 400 ml
BABE AKN PILING – EKSFOLIRA, BALANSIRA I UMIRUJE
Dubinski čisti i odčepljuje pore
Sprječava izbijanje akni i smanjuje masnoću kože
Potiče obnovu stanica i poboljšava teksturu kože
Idealno za redoviti piling
BABE OIL CONTROL BLAZINICE – OBNAVLJAJU, BALANSIRAJU I UMIRUJU
Blazinice natopljene aktivnim sastojcima za jednostavnu primjenu
Reguliraju sebum i smanjuju crvenilo
Poboljšavaju teksturu kože, smanjuju pore i uklanjaju mitesere
Praktično pakiranje s 60 blazinica
BABE MATIRAJUĆI FLUID – HIDRATIZIRA, MATIRA I BALANSIRA
Ultra lagana, brzo upijajuća tekstura
Smanjuje sjaj i kontrolira lučenje sebuma
Dubinski hidratizira bez masnog osjećaja
Idealana hidratantna njega za masnu kožu
SPOT CONTROL GEL – REDUCIRA, UMIRUJE I OBNAVLJA
Intenzivno djelovanje na prištiće
Smanjuje crvenilo i ubrzava isušivanje nepravilnosti
Transparentna formula pogodna za korištenje tijekom dana
Praktično pakiranje od 10 ml za ciljanu primjenu
BABÉ Stop AKN linija pruža potpunu njegu masne i aknama sklone kože uz inovativne sastojke koji poštuju njezin prirodni balans. Isprobajte novitet u njezi problematične kože i vratite joj zdrav izgled!
S prvim jesenskim danima i nižim temperaturama, svakog roditelja prođe lagana jeza od početka takozvane „sezone bolesti“ koju naši mali vrtićanci ili školarci jednostavno moraju proći.
Najviše su na udaru djeca koja tek kreću u vrtić i do sada nisu bila izložena kolektivu jer su bili u sigurnoj kućnoj zoni.
Kao što svi znamo, u vrtiću ili školi dijete je u kontaktu s velikim brojem djece koja su ili prehlađena ili u inkubaciji infektivnih bolesti ili su pak zdravi kliconoše, što sve povećava mogućnost zaraze virusom ili bakterijom. Iako većina djece ima normalan imunitet, on nije dovoljno „iskusan“ jer je imunološki sistem u razvoju te su djeca češće i teže bolesna.
Respiratorne infekcije
Najveća je učestalost akutnih respiratornih infekcija (virusnih i bakterijskih), a u pojedinim sredinama i u određenim razdobljima poteškoće stvaraju i crijevne infektivne bolesti, kožne infekcije te parazitarne bolesti.
Rani polazak u jaslice povezan je sa znatno češćim obolijevanjem djece, što u prosjeku iznosi od dva do tri puta na mjesec. Tek nakon treće godine boravka u kolektivu učestalost obolijevanja pada na razinu obolijevanja djece koja ne idu u vrtić.
Zdrave navike
S druge strane, obolijevanje je sastavni dio odrastanja i nitko ga ne može preskočiti, no postoje mnogi načini na koje možemo dodatno podržati djetetov imunološki sustav.
Upravo zbog toga, vrlo je važno od najranije dobi usaditi zdrave navike kod djece kao što su: pranje ruku, zdrava i raznolika prehrana te boravak na svježem zraku i ono što će se roditeljima naviše svidjeti – dovoljno sna.
Kako treba izgledati uravnotežena prehrana djece vrtićke dobi možete pročitati u Kratkom vodiču o prehrani djece za roditelje i odgojitelje, koji je pripremila Ines Banjari sa suradnicima. PREUZMI VODIČ
Ponekad zdrave navike nisu dovoljne i imunitetu naših najmlađih je potrebna dodatna pomoć. Tu uskaču dodaci prehrani – koji su dizajnirani kako bi podržali imunološki sustav naše djece te u osigurali da u organizam unesu ono što prehranom nisu uspjeli.
Yasenka IMUNO BETA – GLUKAN sadrži visoku koncentraciju visokopročišćenog beta glukana, vitamin C, cink i vitamine B-kompleksa.
Kao i uvijek prilikom slaganja skincare rutine vrlo je važno da krenemo od tipa kože – zato vam u nastavku donosimo prijedlog Pharmaceris dnevne i noćne rutine za suhu osjetljivu kožu, te za mješovitu osjetljivu kožu.
Više o pojmu osjetljive kože i uzrocima nastanka osjetljive kože – možete pročitati u našem prethodnom blog postu (PROČITAJ).
Dnevna rutina uvijek mora sadržavati dva proizvoda – to su čistač i krema sa zaštitnim faktorom. U zimskim mjesecima to može biti hidratantna njega s nižim zaštitnim faktorom, dok je u ljetnim mjesecima uvijek bolji izbor krema s visokim zaštitnim faktorom iz linija za sunčanje.
Večernja rutina mora uvijek sadržavati tri proizvoda, a to su predčistač, čistač i hidratantnu njegu. Predčistač može biti ulje, mlijeko ili micelarna. Čistač je isti kao i u jutarnjoj rutinu, a hidratantna njega ovisno o tipu kože – može biti laganije ili bogatije teksture.
Osim osnovne rutine u naše prijedloge dodali smo i hidratantni tonik te serum s aktivnim sastojcima za osjetljivu i alergijama sklonu kožu.
Hidratantni tonik volimo nazvati nulti proizvod u rutini – njegova uloga je da vrati pH kože u normalu te samim time osigurava da kožna barijera ostane očuvana ali i da se aktivni sastojci bolje apsorbiraju.
Osjetljivost kože je stanje koje može pogoditi sva četiri tipa kože – normalnu, suhu, masnu ili mješovitu kožu. S obzirom da govorimo o stanju kože na stupanj osjetljivosti možemo značajno utjecati promjenom životnih navika kao i promjenom načina njege kože.
Osjetljivu kožu definiraju znakovi nelagode – osjećaj zatezanja, svrbeži ili peckanja. Razlog nastanka ovih simptoma je oslabljena kožna barijera i preosjetljivost živčanih završetaka koji odašilju signale za bol kao odgovor na inače bezazlene podražaje. Uzroci osjetljivosti kože mogu biti različiti, no neka gruba podjela je na vanjske i unutarnje uzroke.
Najčešći vanjski uzroci su:
promjene u temperaturi
vjetar i sunce
korištenje proizvoda za njegu lica i tijela koji su neprilagođeni osjetljivoj koži
korištenje omekšivača i agresivnih deterdženata za pranje robe
Najčešći unutrašnji uzroci su:
hormonalni poremećaji
poremećaji imunosnog sustava
lijekovi
stres
životne navike (pušenje, alkohol ili određena vrsta hrane)
Promjene u temperaturi i vjetar
Vanjski čimbenici koji mogu djelovati kao pokretači osjetljivosti su vrućina, hladnoća i vjetar. Ovi vanjski čimbenici uzrokuju nagle promjene u temperaturi čime se otpušta histamin u koži. To uzrokuje osjećaj bockanja ili svrbeži te širenje krvnih žila, što rezultira crvenilom.
Vremenske prilike ne možemo promijeniti, no možemo smanjiti njihov utjecaj na osjetljivost kože. Poželjno je izbjegavati tuširanje ili kupanje vrućom vodom te održavati zadovoljavajuću vlažnost prostorije tijekom sezone grijanja. U ljetnom periodu korištenje krema s visokim zaštitnim faktorom je imperativ. Kod odabira krema sa zaštitnim faktorom – prednost uvijek treba dati laganim teksturama bez parfema u sastavu ili kremama s mineralnim filterima.
Nepravilna njega ili nepravilno korištenje aktivnih sastojaka
Vrlo često nam se u praksi zna dogoditi situacija da klijentice klasificiraju svoju kožu kao osjetljivu, a zapravo imaju neprilagođenu skincare rutinu te malom korekcijom rutine ta osjetljivost kože postane stvar prošlosti. Također, jako često se susrećemo s pojačanom osjetljivosti kože kod klijentica koje su na nepravilan način koristile određene aktivne sastojke.
Korištenje omekšivača i agresivnih deterdženata za pranje robe
Mirisi su najčešći iritansi u kozmetici i osobe s osjetljivom kožom bi ih trebali izbjegavati u širokom luku. Dakle bilo kakvo korištenje omekšivača se ne preporučuje, čak ni ako su na deklaracijama od proizvođača navedeni kao sensitive ili baby. Preporuka je koristiti malu količinu običnih deterdženata bez omekšivača. Kod jako osjetljive i reaktivne kože – poželjno je dodatno oprati robu bez deterdženta kako bi se maksimalno smanjila mogućnost iritacije.
Kako možemo utjecati na unutarnje uzroke koje pojačavaju osjetljivost kože?
Ukoliko se radi o određenoj hrani ili navikama poput konzumiranja alkohola ili cigareta svakako su preporuke da ih se smanji ili potpuno prestane konzumirati.
Potpuni prestanak uzimanja određene hrane, cigareta ili alkohola je također svojevrstan stres za organizam – tako da se veći rezultati u smanjenju osjetljivosti mogu očekivati tek naknadno.
Kod pojačane osjetljivosti uslijed korištenja određene terapije ili uslijed hormonalnih promjena svakako savjetujemo dodatnu konzultaciju liječnika ili farmaceuta.
Kako bi trebala izgledati pravilna skincare rutina za osobe s osjetljivom kožom – pročitaj OVDJE.
S prvim vjesnicima proljeća dolaze i prvi znakovi sezonskih alergija – kihanje, suzenje očiju, svrbež nosa i grla. Klimatske promjene gotovo su izbrisale jasnu granicu između zime i proljeća, pa je početak trećeg mjeseca idealno vrijeme za pripremu organizma za sezonu alergija.
Iako na količinu peludi u zraku ne možemo utjecati, možemo pripremiti svoj organizam kako bi što bolje podnio nadolazeći stres. Alergijska reakcija zapravo je pretjeran odgovor imunološkog sustava na inače bezopasne tvari iz okoline. Taj proces uzrokuje povećano otpuštanje histamina, što dovodi do simptoma poput kihanja, curenja nosa, suzenja i svrbeža očiju. Uz to, alergijska reakcija stvara oksidativni stres u organizmu, pri čemu se stvaraju slobodni radikali koji mogu oštetiti stanice. Zato je važno podržati tijelo iznutra.
Kako bismo olakšali simptome alergije i smanjili njihov intenzitet, ključno je uključiti nekoliko osnovnih koraka u svakodnevnu rutinu:
Astaksantin je prirodni karotenoid, može pomoći u smanjenju ovih simptoma zahvaljujući svom snažnom antioksidativnom i protuupalnom djelovanju. Ovaj pigment, prisutan u mikroalgama, lososu i račićima, poznat je po tome što neutralizira slobodne radikale i smanjuje oksidativni stres, koji dodatno pogoršava upalne procese u tijelu.
Za razliku od drugih karotenoida, astaksantin pokazuje izuzetnu sposobnost zaštite stanica i podrške imunološkom sustavu. Njegova antioksidativna moć višestruko je jača od beta-karotena i likopena, što ga čini jednim od najučinkovitijih prirodnih saveznika u borbi protiv upalnih reakcija povezanih s alergijama.
Doziranje: Preporučuje se uzimanje jedne kapsule dnevno, nakon obroka.
Antihistaminici – ključni saveznik u borbi protiv simptoma
Antihistaminici su lijekovi koji blokiraju djelovanje histamina – tvari koja je glavni krivac za simptome alergije. Njihova redovita upotreba može značajno smanjiti kihanje, curenje nosa i svrbež očiju.
Zašto je važno početi s antihistaminicima na vrijeme?
Preventivno djelovanje – Ako se antihistaminik počne uzimati nekoliko tjedana prije vrhunca sezone alergija, simptomi mogu biti blaži.
Smanjenje upale – Antihistaminici ne samo da ublažavaju simptome već pomažu u smanjenju upalne reakcije.
Bolja kvaliteta života – Manje kihanja, curenja nosa i svrbeža znači bolji san, više energije i manje nelagode tijekom dana.
Novije generacije antihistaminika ne uzrokuju nuspojave poput pospanosti ili smanjenja energije. Većina antihistaminika na našem tržištu je bezreceptna – dakle može vam ga preporučiti vaš farmaceut u najbližoj ljekarni.
Nos je prva linija obrane od alergena, pa je važno redovito ispirati sluznicu kako bi se uklonile čestice peludi i prašine. Sterimar Mangan Allergic sprej za nos pomaže u:
Ispiranju alergena sa sluznice nosa
Smanjenju upale i iritacije
Vlaženju nosa kako bi ostao prohodan i manje osjetljiv na vanjske utjecaje
Redovito ispiranje nosa u sezoni alergija može značajno smanjiti simptome i olakšati disanje.
Oči su izložene direktnom kontaktu s alergenima iz zraka, što može uzrokovati svrbež, crvenilo i suzenje.
Vizol S Allergy kapi za oči pomažu u:
Vlaženju sluznice oka i stvaranju zaštitnog sloja
Smanjenju iritacija i svrbeža
Sprječavanju vezivanja alergena za sluznicu oka
Pogodno za osobe koje nose kontaktne leće, djecu i za osobe koje imaju osjetljive oči.
Kapi koristiti više puta dnevno, prema potrebi. Ukapati 1 – 2 kapi u oko i trepnuti nekoliko puta kako bi se otopina ravnomjerno rasporedila po površini oka. Kod prve uporabe potrebna je aktivacija bočice te stoga pritisnite prsten za doziranje nekoliko puta dok držite bočicu okrenutu prema dolje.
Kapi se mogu koristiti tri mjeseca od dana otvaranja.
Koža oko očiju izuzetno je osjetljiva, a kod alergija može postati nadražena i suha. Pharmaceris Opti-Sensilium krema:
Može se nanositi i na kapke, što je posebno važno kod alergijskih reakcija
Sadrži peptide koji vlaže kožu, povećavaju elastičnost i smanjuju iritacije
Djeluje umirujuće i štiti kožu od vanjskih utjecaja
Redovita njega ovog područja pomaže u sprječavanju crvenila, iritacija i osjećaja peckanja.
Sezonske alergije ne možemo izbjeći, ali se možemo pripremiti i ublažiti njihove simptome. Pravilna podrška imunitetu, pravovremeno korištenje antihistaminika, higijena nosa, vlaženje očiju i njega kože mogu značajno poboljšati kvalitetu života u sezoni alergija.
Pripremi se na vrijeme i dočekaj proljeće bez straha od alergija!
Menopauza – riječ koja kod mnogih žena izaziva nelagodu. Promjene u tijelu, koži i energiji. No, što ako bismo je promatrale iz drugog kuta? Možda je upravo to vrijeme u kojem se napokon možeš posvetiti sebi i svemu što te ispunjava.
Zašto menopauza može biti novo zlatno doba?
Djeca su veća i samostalnija – više ne trčiš između vrtića, škole i treninga. Napokon imaš više vremena posvetiti se hobijima ili jednostavno uživati u miru uz dobru knjigu.
Točno znaš što želiš – nema više lutanja i gubljenja vremena na ljude ili stvari koje te ne ispunjavaju. Znaš koje su tvoje granice i što ti donosi zadovoljstvo.
Napokon imaš vrijeme za sebe – Iskoristi ovo vrijeme da se posvetiš svemu što te čini zdravijom, vitalnijom i punom energije.
Što se događa s kožom u menopauzi?
Pad koncentracije estrogena. Estrogen potiče proizvodnju kolagena i hijaluronske kiseline, koji su ključni za elastičnost i hidrataciju kože. S padom estrogena, koža gubi čvrstoću, postaje tanja i suša te bore postaju izraženije.
Smanjena proizvodnja sebuma. Koža proizvodi manje kožne masnoće – sebuma – što može dovesti do izražajne suhoće i osjetljivosti kože.
Smanjena sposobnost zadržavanja vode. Koža brže gubi vlagu, što rezultira dehidracijom, osjećajem zatezanja i perutanjem.
Povećana osjetljivost. Zbog smanjene hidriranosti kožna barijera može postati osjetljivija što znači da koža može biti sklonija iritacijama, crvenilu i upalama.
Hiperpigmentacije. Hormonalne promjene mogu uzrokovati pojavu hiperpigmentacija i neujednačenog tena, osobito kod osoba koje su ranije imale melazmu ili sunčane pjege.
Kako bi trebala izgledati njega kože u menopauzi?
Njega kože u menopauzi bi trebala biti slojevita. Ovo je period života kad sa sigurnošću možemo reći da je više ipak više.
Više zdravlja, više nježnosti, više ljubavi i podrške i više njege. Menopauza je period života koji zahtjeva obilje.
Jutarnju rutinu započinjemo umivanjem. Lice umivamo toplom vodom nakon čega na lice nanosimo Dermedic Oilage sindet te nježno rastrljamo. Količina sindeta koju nanosimo na lice ne bi trebala biti veća od veličine lješnjaka. Nakon što isperemo čistač – kožu nježno posušimo tapkanjem papirnatim ubrusom. Na suhu kožu nanosimo Dermedic Oilage serum koji sadrži visoku koncentraciju aktivnih sastojaka koji će sinergijski djelovati na sve znakove starenja. Nakon što se serum potpuno upije, na lice nanosimo kremu sa zaštitnim faktorom – s obzirom da zbog hormonskih promjena menopauza predstavlja period života kad je sklonost nastanku hiperpigmentacija najveća – ovo je najvažniji korak jutarnje rutine. Na lice nanosimo količinu SPF -a koja stane na dva prsta – te ju u više navrata lagano razmazujemo na licu. Prije nanošenja pudera pričekaj barem 10 minuta – kako se puder ne bi trusio. Nigdje ne žuriš – sjeti se – u menopauzi se 😊
Ukoliko osjetiš da ti se koža pojačano masti – Dermedic Oilage uljani serum koristi samo u noćnoj rutini.
Večernju rutinu započinjemo uklanjanjem šminke, SPF-a i nečistoća koje su se tijekom dana nakupile na licu. Predčistač može biti ulje, mlijeko ili micelarna. Ukoliko se odlučiš za micelarnu biraj onu iz linije za kožu sklonu crvenilu – koja je uvijek po sastavu nježnija. Nakon micelarne koristimo Dermedic Oilage sindet za čišćenje, na isti način kao i jutarnjoj rutini. Na potpuno suho lice nanosimo Dermedic Oilage serum. Ovaj serum se može koristiti na dva način: Prvi način je klasično korištenje seruma – nekoliko kapljica seruma tapkajući nanijeti na suho lice, vrat i dekolte. Drugi način je da se na vlažan dlan nanese nekoliko kapljica seruma te pripremi mliječna emulzija koja se potom nanese na lice. Nakon seruma, na područje oko očiju i usana nanosimo Dermedic Oilage okoloočnu njegu. I za kraj uvijek dolazi hidratantna njega. Moguće da vas ovo sunce na hidratantnoj njezi može zbuniti – no u suštini svaka njega koja ne sadrži SPF se može koristiti u večernjoj rutini. Ova Dermedic Oilage hidratantna njega – sadrži pročišćene petide artičoke zajedno s vitaminima A, D i E koji prirodno stimuliraju proizvodnju kolagena. Osim toga, osigurava termoregulaciju kože – hladi prekomjerno zagrijanu kožu i štiti je od povećanja temperature tijekom menopauzalnih vrućina. Za sve naše klijentice koje imaju izrazito suhu kožu mogu ovu kremu koristiti i u jutarnjoj rutini – nakon seruma – prije kreme sa zaštitnim faktorom.
Ne zaboravi – pravo samopouzdanje dolazi iznutra – skincare je dodatni touch koji će ovaj period života učiniti još blistavijim.